Browar

brak opisu

Komentarze dodaj komentarz
wikizaglebie

to nie jest browar, pocztówka jest błędnie opisana...

Marek

browar tez był niedaleko sądu za obecnym tesco

BarakO'Bania

Na przeciwko wejścia do kancelarii kościoła jest mały lasek a pośrodku polanka. Rzeczywiście miejsce schadzek wielbicieli trunków. Krążą legendy wśród zbieraczy surowców wtórnych (podsłyszałem kiedyś rozmowę), że gdzieś tam głęboko pod ziemią są zakopane wieeeelkie miedziane kaaadzie po starym browarze :)

bandziorninin

Tam jeste teraz polana to jest zaraz za kosciolem przy moscie na ul Kosciuszki. :) Menela tam pija. Jak brpowar to browar xd

E.W.

Zrobiłam sobie kiedyś spacer w kierunku budynków na ul.Chemicznej.Idąc w kier Przemszy i Pogoni zobaczyłam mnóstwo chmielu.Pojedyncze krzewy tej rośliny można zobaczyć również na ul.Staszica (prawa str)przy starych,zniszczonych budynkach.Przypuszczam,że ma to związek z browarem W Sielcu.

Belu

Co tam jest teraz?

Monia

Dzieki za informacje

E.W.

Od 1825r w majątku sieleckim produkowano piwo na potrzeby własne.Browar mechaniczny,nowoczesny wybudowano w 1882r.Produkował piwo jasne i ciemne nazwane"sieleckim"oraz"renardowskim".W latach międzywojennych produkowano w nim piwo"marcowe","obstalunkowe","porter"a także słód i lód sztuczny.